Ендоскопія – це процедура, в якій використовуються спеціальні інструменти для огляду внутрішніх органів і судин. Вона дозволяє обходитися без розрізів тіла (або обмежитися мінімальними розрізами).

Залежно від досліджуваної області, ендоскопія ділиться на категорії:

  • Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) використовується для огляду стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки
  • Колоноскопія дозволяє оглянути товстий кишечник
  • Гнучка ректосігмоскопія – метод обстеження прямої і сигмовидної кишки. Дослідження аналогічно колоноскопії, різниця полягає в тому, що апарат вводиться в задній прохід не глибше 25-30 см.
  • Лапароскопія використовується для роботи в черевної та тазової областях. Прилади вводяться через невеликі розрізи тіла поблизу досліджуваної області

    Крім методик, перерахованих вище, існують: цистоскопія, бронхоскопія, гістероскопія, ларингоскопия і інші.

Нові досягнення в ендоскопії, такі як віртуальна ендоскопія, капсульна ендоскопія, роблять дану процедуру більш зручною для пацієнта та інформативною для лікаря.

Безпека пацієнта понад усе

Щоб ендоскопічне дослідження було безпечним для наших пацієнтів ми дотримуємося суворих стандартів з тестування і обробки обладнання перед кожною процедурою.

Перед ендоскопічним дослідженням лікар:

1. Проведе механічну очистку апарату

Робочі канали та зовнішні частини ендоскопа ретельно промиваються, протираються спеціальними рідинами, які містять ферменти, і очищаються за допомогою спеціальних засобів. Дослідження показали, що тільки ці кроки можуть усунути потенційно небезпечні віруси та інші мікроорганізми з ендоскопа.

2. Протестують апарат на герметичність

Ендоскоп перевіряється на відсутність витоків у внутрішніх робочих каналах. Це не тільки забезпечує максимальну продуктивність апарату, але також дозволяє миттєво виявляти внутрішні дефекти, які можуть бути потенційним джерелом інфекції всередині пристрою.

Незважаючи на складну електроніку, весь ендоскоп можна повністю занурювати в рідину, щоб провести тестування на витік.

3. Продезінфікуйте ендоскоп за допомогою спеціальних засобів

Ендоскоп занурюється в дезінфікуючий розчин, для того щоб знищити збудників інфекцій, включаючи вірус СНІДу, віруси гепатитів та інші потенційно шкідливі бактерії.

4. Промиє і висушить прилад

Після впливу хімічного дезинфікуючого засобу, канали ендоскопа промивають стерильною водою, потім спиртом, а після висушують на повітрі, щоб видалити будь-яку вологу. Ендоскоп зберігається в спеціальній шафі, що дозволяє зберегти його стерильність.