Біопсія – це медична процедура, в ході якої невеликий зразок тканини видаляється з тіла. Потім зразок тканини досліджують під мікроскопом для пошуку аномальних клітин. Іноді зразок тестується іншими способами. Наприклад, він може бути протестований за допомогою хімічних реагентів, щоб допомогти виявити аномальні хімічні речовини в зразку тканини. Іноді тести проводяться на зразку для пошуку бактерій або інших мікробів.

Навіщо робиться біопсія?

  • Біопсія важлива для діагностики раку. Іноді фрагмент тканини береться з частини тіла, яка зовні не має видимої патології. В цьому випадку, єдиним способом підтвердити діагноз є біопсія з наступним оглядом препарату під мікроскопом. Ракові і нормальні клітини виглядають по різному.
  • Шляхом біопсії можуть бути діагностовані і інші стани. Наприклад, запалення в шлунку або кишківнику можна побачити в препараті. Існують різні причини запалення. Біопсія може ідентифікувати певні клітини, які виникають при певних типах запалення.
  • Іноді біопсію роблять при відомому діагнозі. В цьому випадку вона дозволяє оцінити тяжкість захворювання. Наприклад, біопсія може допомогти з’ясувати, наскільки сильним є запалення в шлунку або кишківнику. А також визначити тип і стадію раку. Це інформація допомагає лікарю вирішити, яке лікування є найкращим для Вас.