Що таке капсульна ендоскопія?

Капсульна ендоскопія дозволяє лікарю досліджувати слизову оболонку середній частині шлунково-кишкового тракту, який включає в себе три частини тонкої кишки (дванадцятипала кишка, тоща кишка, клубова кишка). Ваш лікар дасть вам проковтнути “таблетку” з відеокамерою. Ця камера має своє власне джерело світла і робить знімки тонкої кишки при проходженні її. Ці знімки бездротовим способом відправляються в невеликий пристрій запису, яке Ви повинні носити на тілі.

Ваш лікар буде мати можливість переглядати ці фотографії в більш пізній час, і зможе надати корисну інформацію про Ваш тонкий кишечник.

Навіщо роблять капсульну ендоскопію?

Капсульна ендоскопія дозволяє лікареві оцінити тонку кишку. Ця частина кишечника не може бути оглянута за допомогою традиційної гастроскопії або колоноскопії. Найбільш поширеною причиною використання капсульної ендоскопії є пошук причини кровотечі з тонкого кишечника. Вона також може бути корисна для виявлення поліпів, запальних захворювань кишечника (хвороба Крона), виразок і пухлин тонкого кишечника.

Як і у випадку з більшістю нових діагностичних процедур, не всі страхові компанії в даний час покривають її вартість. Вам може знадобитися обговорити зі своєю страховою компанією це питання.

Як підготуватися до процедури?

Порожній шлунок дозволяє провести якісне і безпечне обстеження, так що Ви не повинні нічого їсти або пити протягом приблизно дванадцяти годин до дослідження. Ваш лікар скаже вам, коли почати голодування.

Розкажіть своему лікарю про ліки, які Ви приймаєте, включаючи препарати заліза, аспірин, препарати вісмуту і інші. Можливо, буде потрібно скорегувати звичайну дозу до початку дослідження.

Обговоріть будь-які алергії на ліки, а також попередні захворювання, такі як порушення ковтання, хвороби серця та легень.

Розкажіть своему лікарю про наявність кардіостимулятора або дефібрилятора, попередніх операціях на черевній порожнині або непрохідності кишечника в минулому, запальних захворюваннях кишечника, або спайках.

Ваш лікар може попросити Вас провести очистку кишечника перед дослідженням.

Що я можу очікувати під час капсульної ендоскопії?

Лікар підготує Вас до процедури, розмістивши записуючий пристрій на Вашому животі. Капсула, розміром з таблетку, проковтується і проходить природним шляхом через травний тракт, при цьому записуючи відео на розташований на поясі носій. Запис триває близько восьми годин. В кінці процедури відео з носія переноситься на комп’ютер лікаря для аналізу.

Більшість пацієнтів вважають процедуру комфортною. Після проковтування капсули і до її виведення з організму Ви не повинні знаходитися поряд з МРТ-томографом або проходити на ньому дослідження.

Що станеться після капсульної ендоскопії?

Ви зможете пити прозорі рідини через дві години і з’їсти легку їжу через чотири години після прийому всередину капсули. Або лікар порекомендує інакше. Ви повинні уникати фізичної активності, такий як біг або стрибки під час дослідження. Ваш лікар зазвичай може повідомити результати дослідження протягом тижня після процедури. Однак, результати деяких тестів можуть зайняти більше часу.

Які можливі ускладнення капсульної ендоскопії?

Хоча ускладнення можливі, вони зустрічаються рідко. Існує небезпека застрявання капсули в звуженому місці травної системи. Таке відбувається при кишкової непрохідності, при запальних захворюваннях, наявності спайок після перенесених операцій, при пухлинах кишечнику. Важливо максимально швидко виявити застрявання капсули. Ознаки цього включають здуття живота, біль в животі, нудоту або блювоту. Ви повинні негайно повідомити лікаря при появі будь-якого з цих симптомів. Крім цього, якщо у Вас підвищилася температура тіла після дослідження, з’явилися проблеми з ковтанням або біль в грудях, повідомте про це лікаря. Будьте обережні, щоб передчасно не відключити розташований на поясі носій, так як це може призвести до втрати відеозапису дослідження.

Капсульна ендоскопії може також назватися:

  • капсульна ентероскопія
  • бездротова капсульна ендоскопія

Капсульна ендоскопія дозволяє обстежити тонкий кишечник, до якого не можна дістати традиційними методами ендоскопії.